The Horse Whisperer

review van Maarten / 27-06-2026

De moeder van een zwaar getraumatiseerd meisje roept de hulp in van een bijzondere paardentrainer om het paard van haar dochter, dat evenzeer gewond is, te helpen. De film weet je vanaf de openingsscène tot het einde te raken. Het liefdesverhaal was echter niet nodig en past meer in een 'chick flick'.

Ondanks dat puntje van kritiek is het voor mij toch een meesterwerk. 'The Horse Whisperer' behandelt thema's als trauma en genezing met verve en dat tegen een prachtige achtergrond. De weidse landschappen en het eenvoudige leven spreken tot de verbeelding in die mate dat ik een onweerstaanbare drang voel om daar meteen naartoe te gaan. 

Hoewel de film een gezapig tempo heeft, vliegt hij voorbij en zit je drie uur lang aan je stoel gekluisterd. Je krijgt echt het gevoel dat je erbij bent. Dat gevoel wordt versterkt door de geweldige score van Thomas Newman. Robert Redford neemt plaats in de regiestoel maar speelt ook de gecultiveerde rancher met een hart. Scarlett Johansson, tijdens de opnames nog maar 12 jaar oud, geeft een voorproefje van haar talent.